Urządzanie mieszkania

Jak urządzić pokój dla studenta?

Wiele osób decyduje się wynająć swoje mieszkanie studentom. Jest to częste rozwiązanie, zwłaszcza w dużych miastach, do których zjeżdża się młodzież z całego regionu, aby podjąć studia na wyższych uczelniach państwowych. Przygotowując mieszkanie z myślą o studentach, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Czego nie może zabraknąć w studenckim pokoju?

Miejsce do nauki

W pokoju studenta nie może zabraknąć przede wszystkim biurka. Ciężko wyobrazić sobie naukę oraz przygotowywanie rozmaitych projektów czy też korzystanie z komputera bez biurka. Dlatego właśnie odpowiednie biurko i krzesło dopasowane do niego są podstawą wyposażenia pokoju dla osoby uczącej się. W sklepach często spotkamy biurka z wysuwaną półką na klawiaturę komputerową, jednak większość studentów korzysta z laptopów, więc taki element raczej nie będzie im potrzebny, co warto jest wziąć pod uwagę. Wybierając krzesło, dobrze jest zadbać o to, aby było wygodne.

Wygodne miejsce do spania to podstawa

O szafkach i łóżku chyba nie trzeba wspominać. To standardowe wyposażenie w każdym mieszkaniu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie łóżko umieścimy w takim pokoju. Lepiej jest wybrać jednoosobowe łóżko lub wygodny materac, który można umieścić na stelażu, niż kanapę czy sofę. Kanapy niezbyt sprawdzają się do spania, ponadto zabierają dużo przestrzeni, a studentowi raczej nie jest potrzebne dwuosobowe łóżko.

Dobrym pomysłem jest również zamontowanie rolet lub zasłon w oknach. Jak wiadomo młodzież lubi czasami pospać do późnego popołudnia, zwłaszcza jeśli poprzedni dzień zakończył się huczną imprezą. Takie zasłony pomagają uniknąć światła i pozwalają nieco przyciemnić pokój, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Praktyczna kuchnia studencka

W studenckim mieszkaniu nie może również zabraknąć mikrofalówki oraz tostera. Jak wiadomo młode osoby nie lubią poświęcać zbyt dużo czasu w kuchni i zwykle jedzą to, co przyrządza się najwygodniej i najszybciej. Wszelkiego rodzaju tosty, parówki, mrożone pizze oraz inne tego typu produkty są na porządku dziennym. Dlatego w mieszkaniu studenta nie może zabraknąć mikrofali oraz tostera, które znacząco ułatwiają odgrzewanie oraz przygotowywanie tego typu potraw. Pamiętajmy też o zakupie czajnika, który pozwoli na przygotowanie sobie herbaty czy kawy, które często ratują studentów podczas wielogodzinnej, nocnej nauki. Czajnik przyda się również podczas przyrządzania zupek chińskich, tak bardzo uwielbianych przez studentów. Warto zadbać również o odpowiednio dużą lodówkę, zwłaszcza jeśli mieszkanie jest przeznaczone dla większej ilości osób. Popularnym rozwiązaniem wśród studentów jest przechowywanie jedzenia w słoikach. Studenci często przywożą sobie potrawy przygotowane przez ich mamy lub babcie i gdzieś trzeba to później przechowywać. Dlatego potrzebna jest duża ilość miejsca w lodówce.