Dom i ogród

Jak stworzyć domową siłownię?

Każdy marzy o dobrej sylwetce, jednak czasami z powodu ograniczonych możliwości dojazdu lub niewielkiej ilości czasu, uczęszczanie na siłownie staje się wyjątkowo uciążliwe lub wręcz niemożliwe. Jeśli posiadamy wystarczająco duży dom, to możemy zorganizować sobie w nim prostą siłownię.

Jak się do tego zabrać?

Wielu osobom wydaje się, że do ćwiczenia potrzebne jest wiele kosztownych przyrządów, które zajmują dużo miejsca. Nie jest to jednak cała prawda. Na dobry początek wystarczy sprawić sobie ławeczkę oraz stojak do sztangi. Potrzebna będzie też sztanga. Gryf i obciążenie nie są drogie, bez problemu można je więc nabyć za niewielką cenę. Przydatne będą również hantle. Wraz z postępami można wzbogacać swoją domową siłownię o nowe przyrządy do ćwiczeń, które umożliwią wykonywanie bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Na początek wystarczy jednak sztanga i podstawowe akcesoria.

Trening na własnym ciężarze

Alternatywą jest też trening kalisteniczny, czyli taki z wykorzystaniem masy własnego ciała. Jedynym niezbędnym przedmiotem jest w tym przypadku drążek do podciągania, który można bez problemu kupić za kilkadziesiąt złotych. Resztę ćwiczeń można wykonać bez dodatkowych przyrządów lub z użyciem akcesoriów, które znajdziemy w domu. Warto zainteresować się kalisteniką, jeśli nie mamy miejsca na urządzenie domowej siłowni.