Wystrój wnętrz

Kilka rozwiązań do małego mieszkania

Wiele osób mieszka w niewielkich lokalach w bloku mieszkalnym. Każdy centymetr miejsca jest tam na wagę złota. Jednak z czasem mebli i akcesoriów przybywa i coraz trudniej jest się poruszać po mieszkaniu. Z pomocą przychodzi kilka rozwiązań na lepsze zagospodarowanie miejsca w pomieszczeniach.

Łóżko piętrowe

Jeśli posiadamy dwójkę dzieci, to zamiast dwóch osobnych łóżek, można zdecydować się na zakup łóżka piętrowego. Pozwoli to na zaoszczędzenie połowy powierzchni. Jeśli natomiast nie mamy potrzeby posiadania dwóch łóżek w jednym pokoju, to można kupić łóżko na podwyższeniu – na wzór piętrowego, jednak bez miejsca na spanie na dole. Pod takim łóżkiem można zorganizować biurko, co pozwoli zaoszczędzić dodatkowe metry w pokoju.

Półki na ścianach

Jeśli mamy potrzebę przechowywania wielu przedmiotów, takich jak chociażby książek, kolekcji modeli, gier lub filmów, to zwykle wiąże się to z koniecznością posiadania dużej ilości szafek. Jest jednak również inne rozwiązanie. Zamiast kolejnej szafki, która zabierze cenne miejsce w pokoju, można zdecydować się na zamontowanie półek na ścianach. Takie półki nie będą utrudniały poruszania się po mieszkaniu, a posłużą nam równie dobrze co szafki i będzie można na nich ustawiać wszelkiego rodzaju przedmioty. Dodatkowo takie półki bardzo dobrze wyglądają. Domowa biblioteczka lub kolekcja modeli będzie się prezentowała znakomicie na gustownej półce, wykonanej z dobrego gatunku drewna.

Półki można kupić gotowe, można też je samemu wykonać lub zamówić takie, które będą dostosowane do naszych potrzeb. Podczas wyboru materiału na półkę oraz sposobu montowania należy pamiętać o tym, aby dowiedzieć się, jakie maksymalne obciążenie półka będzie w stanie utrzymać. Zbiór książek potrafi całkiem sporo ważyć, dlatego trzeba upewnić się, że półki, na które się decydujemy, poradzą sobie z taką wagą i nie zerwą się pod wpływem ciężaru.