Dom i ogród

Jakie rośliny posadzić w swoim ogródku?

Posiadanie swojego własnego ogrodu to wspaniała sprawa; dostęp do świeżych warzyw i owoców to bardzo cenna rzecz. Dodatkowo w ogrodzie można też hodować piękne kwiaty, które będą cieszyć oko.

Co posadzić w ogródku?

Wiele osób zastanawia się, jakie rośliny posadzić w swoim ogrodzie. Przede wszystkim należy wybrać takie, które się nam podobają. Warto również posadzić kilka drzew owocowych, które po pewnym czasie zaczną przynosić plony w postaci świeżych owoców. Nic tak nie cieszy jak słodkie jabłko czy czereśnie z własnego, przydomowego ogródka. Warto też posadzić sobie trochę warzyw, które z pewnością przydadzą się w kuchni.

Na co uważać podczas sadzenia roślin?

Rośliny należy sadzić w określonym odstępie od siebie. Niektóre odmiany roślin nie powinny sąsiadować ze sobą. Inne natomiast potrzebują tak zwanego zapylacza, czyli innej odmiany rośliny, która musi rosnąć w pobliżu, aby pojawiły się na nich owoce.

Osobie nieobeznanej z tematem może wydawać się, że bardzo ciężko jest dobrać rośliny tak, żeby wszystko rosło prawidłowo. Nie jest to jednak aż tak skomplikowane. Jeśli mamy wątpliwości, to przy projektowaniu ogrodu możemy zaczerpnąć porad w internecie lub nawet w sklepie, w którym zaopatrujemy się w rośliny.