Dom i ogród

Jak urządzić taras w swoim domu?

Większość domków jednorodzinnych posiada taras. Takie miejsce świetnie sprawdza się podczas ciepłych wieczorów, do spotkań ze znajomymi oraz przy grillu. Warto zadbać o kilka elementów, aby nasz taras był idealnym miejscem do miłego spędzenia wolnego czasu.

Wygodne fotele lub leżaki

Oprócz stołu na tarasie nie może zabraknąć również krzeseł lub leżaków. Powinny być one wygodne, aby wielogodzinne posiedzenia były maksymalnie komfortowe. Podczas wyboru mebli na taras warto również zwrócić uwagę na to, czy są one zaimpregnowane preparatem chroniącym przed wilgocią. Dzięki temu nie będziemy ich musieli chować do domu podczas złej pogody, co będzie sporym ułatwieniem.

Parasol ogrodowy

Taki parasol pozwoli nam ochronić się przed ostrym słońcem podczas upalnego lata. Dzięki niemu będzie można przesiadywać na tarasie, nawet podczas upałów. Co prawda, taki parasol nie zapewni nam całkowitego chłodu, ale z pewnością da trochę cienia, który zapewni ulgę podczas słonecznego dnia.

Czym wykończyć powierzchnię tarasu?

Popularnym materiałem do wykończenia podłogi na tarasie są rozmaite płytki i kafelki. Nie jest to może zbyt oryginalne rozwiązanie, ale jest tanie i praktyczne. Jeśli zależy nam na bardziej unikatowym wyglądzie tarasu, to można pokryć podłogę kamieniem, pociętym na wąskie kawałki. Taki sposób wykończenia powierzchni na tarasie daje bardzo ciekawy i estetyczny efekt. Z pewnością, każdy, kto nas odwiedzi, będzie pod wrażeniem. Należy jednak liczyć się z tym, że takie niestandardowe rozwiązania mogą kosztować nieco więcej. Chyba, że zdecydujemy się zrealizować coś takiego na własną rękę, ale wtedy należy liczyć się z tym, że zajmie to trochę czasu.

Dzięki zastosowaniu się do powyższych rad, nasz taras stanie się wspaniałym miejscem spotkań i z pewnością wszyscy goście będą zachwyceni możliwością przebywania na świeżym powietrzu w takich warunkach.