Urządzanie mieszkania

Jak zaprojektować kuchnię?

Projekt i urządzanie kuchni to nie lada wyzwanie. Urządzając to pomieszczenie należy przede wszystkim pamiętać o tym, że ma być ono w pełni funkcjonalne oraz praktyczne, wygląd w tym przypadku schodzi na drugi plan.

Kafelki czy panele?

Do wykończenia podłogi w kuchni zdecydowanie lepiej nadadzą się kafelki. Są one o wiele łatwiejsze w czyszczeniu oraz cechują się większą odpornością na uszkodzenia. A jak wiadomo w kuchni nie brakuje przypadków zachlapania podłogi, czy też upuszczenia na nią czegoś o ostrej krawędzi. Z tego właśnie powodu bezpieczniejszym rozwiązaniem będą kafelki.

Jaki zlew wybrać?

Obecnie rzadziej widuje się już rozwiązanie z dwukomorowym zlewem, a szkoda, bo taka opcja jest naprawdę wygodna. Jeśli wielkość pomieszczenia i układ mebli pozwalają na umieszczenie zlewu dwukomorowego, to warto rozważyć taką opcję. Taki zlew bardzo ułatwia codzienne czynności, takie jak na przykład mycie naczyń.

Akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni

W każdej kuchni powinna się znajdować mikrofala, chyba, że ktoś nie odgrzewa nigdy żadnych potraw, wtedy taki sprzęt będzie zbędny.

Innym ważnym elementem jest okap kuchenny. Pochłania on opary wydobywające się z gotowanych potraw, dzięki czemu zapach nie roznosi się po całym mieszkaniu.