Urządzanie mieszkania

Urządzanie łazienki od podstaw

Łazienka to bardzo istotne pomieszczenie, dlatego ważne jest żeby zaprojektować oraz urządzić ją w odpowiedni sposób. Tak, aby używanie jej było maksymalnie komfortowe.

Wanna czy prysznic?

Odwieczne pytanie, które zadają sobie osoby, urządzające swoją łazienkę. Jeśli dysponujemy w domu tylko jedną łazienką, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie prysznic To jest bardzo uniwersalne rozwiązanie. Mycie pod prysznicem jest o wiele wygodniejsze, niż w przypadku wanny. W dodatku, jeśli w domu mieszkają wysokie osoby, to wanna do łazienki musiałaby być bardzo duża, żeby te osoby mogły komfortowo z niej korzystać. Prysznic też pasuje lepiej w małych pomieszczeniach, gdyż zajmuje on o wiele mniej miejsca.

Oczywiście relaksująca kąpiel w wannie jest bardzo kuszącym pomysłem i wiele osób preferuje jednak wannę. Warto jednak się zastanowić, co rzeczywiście będzie praktyczniejsze w codziennym użytku. Kompromisem może być wanna z zasłoną. W ten sposób będzie mogła ona posłużyć w podobny sposób jak prysznic, nie tracąc przy tym swojej funkcjonalności jako wanna.

Odpowiednio duży zlew

Częstym błędem jest montowanie w łazience zbyt małego zlewu. Z takiego zlewu ciężko się potem korzysta, a do tego cała łazienka jest zachlapana wodą. Jeśli wymiar pomieszczenia, pozwala na umieszczenie w nim dużego zlewu, to zdecydowanie warto wybrać takie rozwiązanie.

Lustro to konieczność

Urządzając łazienkę nie można zapomnieć o dużym lustrze. Poranna toaleta bez lustra jest praktycznie niemożliwa. Ciężko wyobrazić sobie golenie lub nakładanie makijażu czy układanie włosów bez lustra w łazience. Wybierając lustra do łazienki warto wybrać te o większym rozmiarze. Będą one bardziej praktyczne, cechują się też estetycznym wyglądem.