Wystrój wnętrz

Ciekawe pomysły na urządzenie łazienki

Łazienka jest miejscem, z którego wszyscy domownicy korzystają przez cały dzień. Dlatego ważne jest, żeby ją odpowiednio urządzić, tak aby była przede wszystkim praktyczna. Oczywiście wygląd również ma znaczenie, w końcu każdemu zależy na tym, żeby jego mieszkanie ładnie i estetycznie wyglądało, zwłaszcza kiedy przyjdą w odwiedziny goście. Można jednak połączyć dobry wygląd z praktycznością.

Schowki, które zajmują mało miejsca

W łazience potrzebne są różne szafki oraz półki, na których będziemy ustawiać rozmaite akcesoria oraz kosmetyki. Ale co zrobić, jeśli dysponujemy małym pomieszczeniem i szafki zabrałyby zbyt wiele miejsca? Z pomocą przychodzą patenty na schowki niewielkich rozmiarów, umieszczone w nietypowych miejscach.

Ciekawym rozwiązaniem jest niewielka, płaska szafka, na której zamontowane jest lustro. Taką szafkę można powiesić nad umywalką. Będzie w niej można przechowywać te najczęściej używane przedmioty, które są niezbędne przy porannej toalecie. Zwykle montuje się samo lustro nad umywalką; dzięki takiemu rozwiązaniu lustro nadal będzie znajdowało się w kluczowym miejscu, a uzyskamy dobre miejsce na przechowywanie kosmetyków, praktycznie nie tracąc przy tym tej tak cennej powierzchni.

Innym rozwiązaniem jest też zabudowanie wanny w taki sposób, aby w środku umieścić kilka schowków. Dzięki temu, nie będzie potrzeby wstawiania kolejnej szafki, a kosmetyki będziemy mogli przechowywać pod wanną.

Jak wybrać odpowiedni prysznic?

Zdecydowana większość osób decyduje się na wybór prysznica, zamiast wanny, do swojej łazienki. Zwłaszcza jeśli w mieszkaniu znajduje się tylko jedna łazienka. Prysznic jest o wiele bardziej uniwersalny oraz praktyczny. Decydując się na zakup prysznica, stajemy przed trudnym wyborem. W ofercie sklepów znajdziemy wiele kabin o różnych wymiarach, różnych strukturach i odcieniach szkła, z niskim oraz wysokim brodzikiem. Jak wybrać najlepszą do swojej łazienki?

Przede wszystkim należy zacząć od zmierzenia miejsca, jakim dysponujemy w łazience. Jeśli zmieścimy tam prysznic o standardowych wymiarach, możemy kupić model z gotowym brodzikiem. Jest to najprostsze i zwykle najtańsze rozwiązanie. Jeśli natomiast miejsce na prysznic w naszej łazience ma niestandardowe wymiary to trzeba będzie zamówić niestandardowy brodzik. Często wiąże się to z nieco wyższym kosztem.

Podczas wyboru kabiny warto zwrócić uwagę na sposób rozsuwania drzwi i wybrać taki, który najbardziej nam odpowiada. Ważne jest też, z jakiej jakości szkła została wykonana kabina. Dobrym pomysłem jest wybór kabiny, wykonanej ze szkła hartowanego, które jest bezpieczniejsze i rzadziej ulega uszkodzeniom. Można też wybrać kabinę wykonaną z plastiku.