Uncategorized

Jak urządzić przedpokój w swoim domu?

Przedpokój to miejsce, które powinno się urządzić bardzo minimalistycznie. Zbyt duża ilość mebli będzie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. A przez przedpokój przechodzi się bardzo często, gdyż zwykle łączy on ze sobą wiele pomieszczeń oraz wejście do domu.

 

Jakie meble umieścić w przedpokoju?

Dobór mebli to przedpokoju to ważna sprawa. Dobrze, żeby były to meble stosunkowo niewielkie. Jeśli potrzebujemy dużo miejsca w szafkach, to warto postawić na wysokie meble, które nie zajmują duża powierzchni. Przede wszystkim należy rozważyć zakup szafki na obuwie oraz takiej z wieszakami na kurtk oraz płaszcze.

Dobierając meble, dobrze jest pamiętać również o wyborze odpowiednich kolorów, tak aby meble komponowały się z resztą wystroju pomieszczenia.

Na jaki kolor pomalować ściany w przedpokoju?

Kolor ścian w przedpokoju to kwestia indywidualna. Wszystko zależy od tego jak urządzone jest całe mieszkanie. Ważne jest też to, czy przedpokój łączy się z innymi pomieszczeniami bezpośrednio, czy jest oddzielony drzwiami. Jeśli ściany są połączone to wtedy dobrą praktyką jest wybór takiego samego koloru jakim pomalowany jest pokój.

Pomysłów i inspiracji na urządzenie przedpokoju warto szukać w internecie. Na rozmaitych blogach poświęconych wystrojowi wnętrz znajdziemy sporo pomysłów oraz zdjęć dobrze urządzonych pomieszczeń, co pozwoli nam dopracować plan na urządzenie własnego mieszkania.

Przedpokój bez mebli?

W małych mieszkaniach, przedpokój zwykle jest bardzo wąski i dodatkowe meble mogłyby całkowicie uniemożliwić swobodne poruszanie się po nim. Z tego powodu w małych mieszkaniach zaleca się zrezygnowanie z mebli w przedpokoju. Nie oznacza to jednak, że przedpokój będzie niepraktyczny. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie wieszaków na ścianie. Będzie można na nich umieszczać kurtki i płaszcze, bez konieczności posiadania szafy. Buty można ustawiać bezpośrednio na podłodze. Opcjonalnie można też postawić w przedpokoju niewielki regał na buty. Taki mebel zajmuje niewiele miejsca, a pozwoli zachować porządek w pomieszczeniu.

Gdzie kupować meble do przedpokoju?

W każdym większym mieście bez problemu znajdziemy, przynajmniej kilka renomowanych sklepów meblowych. Jeśli chcemy zamówić przez internet to również jest to jak najbardziej możliwe. Warto przed wyborem mebli i złożeniem zamówienia, zmierzyć dokładnie pomieszczenie, aby uniknąć później sytuacji, w której zamówione meble okażą się zbyt duże.

Zakup w sklepie stacjonarnym, jest o tyle lepszy, że mamy możliwość zobaczenia mebli na żywo. Często bywa tak, że zdjęcia nie oddają wiernie kolorów danej szafki czy regału i potem może okazać się, że jednak taki mebel nie pasuje do całokształtu wystroju pomieszczenia. Oczywiście, towar zamawiany wysyłkowo, przez internet, zawsze można zwrócić, jeśli nie będzie nam odpowiadał. Jednak z racji na gabaryty mebli, odsyłanie ich jest uciążliwe, a jeśli koszt wysyłki leży po stronie kupującego, to również kosztowne. Czasami sklepy oferują katalogi, w których umieszczają poszczególne kolory naniesione na kawałek drewna, to pozwala dobrać kolor mebli do pomieszczenia i uniknąć pomyłek. Warto spytać o taki katalog podczas zakupów.