Wystrój wnętrz

Sposoby na ożywienie pomieszczenia

Jeśli twój pokój wydaje się być smutny i ponury, a przebywanie w nim zaczyna cię przytłaczać, to znak, że pora na drobny remont. Może remont to zbyt duże słowo, ale z pewnością będzie potrzebne kilka zmian, aby ożywić to pomieszczenie.

Jasne kolory

Jednym z czynników, które powodują, że pokój wydaje się przygnębiający, jest zbyt ciemny kolor ścian. Jeśli ten problem dotyczy twojego pokoju, to rozwiązanie jest jedno – malowanie.

Warto zmienić kolor na coś jasnego, dobre pomysły to jasne odcienie białego koloru lub szarości. Można też nieco bardziej poeksperymentować, inne ciekawe barwy to jasna zieleń oraz błękit.

Ozdoby i rośliny

Pomieszczenie można też ożywić poprzez umieszczenie w nim rozmaitych ozdób. Mogą to być obrazki, fototapety czy nawet rośliny doniczkowe. Udekorowanie pokoju tego typu drobiazgami nada mu charakteru oraz sprawi, że przyjemniej będzie się w nim przebywało.

Decydując się na obrazy lub zdjęcia w ramkach, warto pomyśleć o tym, aby dobrze komponowały się one z resztą wystroju pomieszczenia. Dobrze jeśli kolory obrazu będą współgrały z kolorami ścian oraz mebli. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskamy wrażenie spójności, co sprawi, że pokój będzie wyglądał bardzo estetycznie i każdy gość będzie pod wrażeniem.